A fenti kérdésre keresi a választ a Zöldbolt Magazin eheti száma. Az összeállítás bemutatja a gyógyszerek, fénycsövek, világítótestek, szárazelemek, akkumulátorok, festékek, ragasztók, sütőzsiradékok, gumiabroncsok etc. leadási lehetőségeit, ám a Lugosi Bea által jegyzett cikk nagyjából a fél évtizeddel ezelőtti helyzetben ragad – az azóta bekövetkezett változások az írás szerzőjét nem érintették meg. A sütőzsiradék vonatkozásában például csak a MOL-kutak átvételi lehetőségeiről van szó, pedig, mint tudjuk, az Aldi is több, mint száz helyen veszi már át a használt olajat, de a Biofilter is működtet átvevő pontokat és így tovább. A kommentek között feltűnik Margarett Kiss megjegyzése:
– Pécsi lakos vagyok,és sérelmezem,hogy mi vidéknek számítunk akkor, ha a BIOKOM ingyen ad zöldhulladéknak ládát a Pestiek részére.Miért nem érdemlik ezt meg a vidékiek is.?
