Az Őrségi Nemzeti Park tegnapi tudósításában, Szekeres Zsófia tollából (https://www.orseginemzetipark.hu/hu/hirek/rabatakaritas.html), a Pecaverzum Magazin mai számában, szerkesztőségi cikkben (https://pecaverzum.hu/peca/rengeteg-szemet-koztuk-egy-hutoszekreny-is-elokerult-a-raba-nagytakaritasakor), szól részletesen a Rába és arterületei megtisztításáról. Mint egybehangzóan írják, elszomorító egyes belterületi folyószakaszok állapota, ahol teherhajóra volna szükség a part nagytakarításához. A hírt a Tudomány rovatban hozta le az Origó (https://www.origo.hu/tudomany/20220425-hulladek.html).
Több napilap,, legrészletesebben az Egri ügyek (szerző: Barna Benedek, https://egriugyek.hu/kornyek-ugye/bekatutaj-egyesulet-tisza-szemetszedes, lásd illusztrációnkat lenn) számolt be tagnapi vagy mai számában a Tisze egy kilométeres (!) szakaszának kipucolásáról. Ahol nyolcvan nagy zsáknyi hulladék gyűlt össze. Ugyanerről az eseményről a MediaWorks több lapja is tudósít (egy példa: https://www.heol.hu/helyi-kozelet/2022/04/nyolcvan-zsak-szemetet-gyujtottek-a-tisza-egy-kilometeres-szakaszan).

A Föld napja alkalmából tartottak szemétgyűjtési akciót április 23-án Kovászna megyében is. A mintegy 120 önkéntes nagyjából 400 zsák szemetet gyűjtött össze Sepsibükszád környékén, valamint a Szent Anna-tóhoz vezető útszakaszon. (Forrás: a Székely Hírmondó mai kiadása Szerző: Bartók Barbara. https://www.hirmondo.ro/kovaszna-megye/120-onkentes-es-8-tonna-szemet/)