Országos sajtóhír lett a Savaria Történelmi Karnevál után maradt, ritkán látható mennyiségű hulladékból. Az új rekordot jelentő szeméthegyről elsőként a VAOL tájékoztatta olvasóit (szerző: Bege Botond). Sok szemeteszsákot és több nagyobb tárolót is elhelyeztek a programhelyszínek köré. Összesen nagyjából 24 tonna szemét gyűlt össze, amelyből négy tonna a külön gyűjtött üveg volt. A Frisss.hu megszólaltatta Grünwald Stefániát, a Savaria Turizmus Nonprofit Kft. ügyvezetőjét is, aki több forrással ellentétben odanyilatkozott, hogy ez a mennyiség hozzávetőleg megegyezik az eddigi évek mennyiségével.