Ötezer négyzetméter lángolt, illegális hulladék, gumiabroncs égett a kesztölci erdőben, jelentette ma reggel a Komárom-Esztergom Vármegyei Hírportál, a KEMMA. (Szerző: W.P.) A helyzetet az esztergomi, illetve a nyergesújfalui hivatásos tűzoltók oldották meg, akik hosszú küzdelemben fékezték meg a lángokat. Varga Mihály Sebestyén tűzoltó főhadnagy, a vármegyei Katasztrófavédelem szóvivője emlékeztetett: idén, bár néhány nap híján még az első félév sem telt le, már több hulldéktűz volt Magyarországon, mint tavaly egész évben.
Frissítünk!
A TEOL ma reggel arról számolt be, hogy kedden délelőtt mintegy másfél hektáron kapott lángra hulladék Fácánkert külterületén. A tűzesethez a szekszárdi és paksi hivatásos, tolnai önkormányzati, valamint a megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot riasztották. Az egységek 6 vízsugár segítségével fékezték meg a lángokat. A TEOL a tüzek megelőzésének fontosságára és annak módjaira is fölhívja a figyelmet.
