Jelentős mennyiségű hulladék keletkezik a cigarattacsikkkek eldobásakor – emlékeztet az Új Dunántúli Napló és a BAMA hasábjain Forrai István olvasói levele. A levél a szemetelő dohányosokat, elsősorban az autósokat hibáztatja, a rendrakás felelőseit nem nevezi meg, az Önkormányzatot és a közszolgáltatót nem purgatja. A szerző bölcs tanácsainak sora láttán, ha élne, az e hét végén ünnepelt Szent István is elszégyellné magát.