Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Haladékot kérnek a hazai hulladékgazdálkodók | Dél-kom Intranet


Nyolc szakmai érdekképviselet azt kéri, hogy a kabinet a MOL koncessziós tevékenységének kezdetét 2023. július 1-ről tolja ki 2024. január 1-ig. A levél aláírói között ott van a Hulladékgazdálkodók Országos Szövetsége, és a Vám, Jövedéki és Adóügyi Szolgáltatók Szövetsége is. Az olajvállalat ugyan pályázatot írt ki a magyarországi intézményi hulladékok gyűjtésére, szállítására, tárolására és előkezelésére, de a szervezetek szerint az állam és a koncesszor közötti megállapodás mellékleteinek ismerete nélkül a pályázatra érdemi ajánlatok felelősen nem adhatók. A Mol az ajánlatokat október 14-ig várja, a MEKH csak ezután, október 15-ig alkot rendeletet a leendő beszállítók indokolt költségeiről, 30-áig tesz közzé ehhez módszertani útmutatót, jövő év február végéig dolgoz ki díjjavaslatokat az intézményi hulladékgazdálkodók számára, ami alapján a szaktárca jövő év április 30-ig hirdeti ki a gyártók által fizetendő díjakat, a MEKH pedig június elsejéig jelöli ki az indokolt költségek felső határát. Az adatok ismerete nélkül az aláírók szerint komoly jelentkezés nem adható be és az így érdemben el sem bírálható. Ráadásul a pályázat olyan jelentős hulladéktípusokra is kiterjed, amelyeket szerintük a koncesszió nem tartalmaz. Ilyenek az építési-bontási fémhulladékok, a járműroncsok és ezekből származó hulladékok.

A témáról tegnap délutáni kiadásában írt bővebben Vámosi Ágoston a Napi.hu hasábjain.