A kissé gyanús nevű Andersen Dávid cikke igazi szenzáció a ZöldPálya tegnapi számában. A Chalmers University of Technology kutatói úgy tűnik, lépéssel közelebb kerültek a műanyagok hatékony feldolgozásához, legalábbis a szerző által hivatkozott Science Daily cikke szerint. A svéd tudósok olyan módszert dolgoztak ki, amely során a vegyes, kommunális hulladék szénatomjainak felhasználásával állítottak elő műanyagot. Ehhez nem volt szükségük a műanyagok alapanyagául szolgáló fosszilis tüzelőanyagokra, illetve azok melléktermékeire.
A hatékonyabb újrahasznosítás kulcsa, hogy más szemmel nézünk a szemetünkre: úgy tekintünk rá, mint hasznos alapanyagra, amely tele van szénatomokkal. Így a hulladék értékké válik, amire gazdasági struktúrákat lehet építeni, a begyűjtéstől a felhasználásig – hangsúlyozta Henrik Thunman, a kutaócsoport vezetője.