Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Gyűlik a szemét | Dél-kom Intranet


Újabb és újabb hírek érkeznek a hazai sajtó hasábjain keresztül a tavaszi szemétszedések (szomorú) sikeréről. A TeSzedd keretében a Somlyó-Forgách Lakóközösségi Egyesület volt aktív Tarján környékén, erről a NOOL számolt be. A Délmagyar a magyarcsanádi munkálatokról közölt tudosítást, de emellett részletes adatokat hozott a TeSzedd eredményeiről. Ezek szerint az akcióban tavaly csaknem százezer önkéntes vett részt, akik 1500 helyszínen gyűjtötték össze a gyakran illegálisan lerakott hulladékot. Így országszerte 3000 tonna szeméttől tisztították meg a közterületeket. A Fejér Megyei Kormányhivatal saját honlapján adta tudtul, hogy munkatársai is bekacsolódtak a munkálatokba.

Miskolcon, az Avason ugyanakkor még a folyamat másik végén járunk: a BOON arról közölt ma reggel szöveggel megtámogatott képriportot és rövidfilmet, hogy a hegy kilátónak is alkalmas pontján egyre több az illegálisan lerakott hulladék.

Kőszeg Fő terén a sétálókat hűtőszekrény, tévé, autógumi, műanyagflakon, italosdoboz, és sok más mellett rengeteg cigaretta csikk fogadta a mögöttünk hagyott hétvégén. Az Írottkő Natúrparkért Egyesület a Kőszegi hegység túraútvonalain összegyűjtött szemét sokkoló látványával hívta fel a figyelmet arra, hogy a hulladék a legális gyűjtőhelyekre, hulladékudvarokba való, nem pedig a természetbe. Az erről készült kisfilmet tegnap mutatta be a Szombathelyi TV.