Újabb és újabb hírek érkeznek a hazai sajtó hasábjain keresztül a tavaszi szemétszedések (szomorú) sikeréről. A TeSzedd keretében a Somlyó-Forgách Lakóközösségi Egyesület volt aktív Tarján környékén, erről a NOOL számolt be. A Délmagyar a magyarcsanádi munkálatokról közölt tudosítást, de emellett részletes adatokat hozott a TeSzedd eredményeiről. Ezek szerint az akcióban tavaly csaknem százezer önkéntes vett részt, akik 1500 helyszínen gyűjtötték össze a gyakran illegálisan lerakott hulladékot. Így országszerte 3000 tonna szeméttől tisztították meg a közterületeket. A Fejér Megyei Kormányhivatal saját honlapján adta tudtul, hogy munkatársai is bekacsolódtak a munkálatokba.

Miskolcon, az Avason ugyanakkor még a folyamat másik végén járunk: a BOON arról közölt ma reggel szöveggel megtámogatott képriportot és rövidfilmet, hogy a hegy kilátónak is alkalmas pontján egyre több az illegálisan lerakott hulladék.
Kőszeg Fő terén a sétálókat hűtőszekrény, tévé, autógumi, műanyagflakon, italosdoboz, és sok más mellett rengeteg cigaretta csikk fogadta a mögöttünk hagyott hétvégén. Az Írottkő Natúrparkért Egyesület a Kőszegi hegység túraútvonalain összegyűjtött szemét sokkoló látványával hívta fel a figyelmet arra, hogy a hulladék a legális gyűjtőhelyekre, hulladékudvarokba való, nem pedig a természetbe. Az erről készült kisfilmet tegnap mutatta be a Szombathelyi TV.