A Győr-Moson-Sopron megyei politikusok tengeri kígyó hosszúságú vitája, néhol sárdobálása követhető nyomon Sudár Ágnes jóvoltából, az ÚjSzó tegnapi számában. A szóváltás kereszttüzében a győri hulladékgazdálkodás áll. A személyeskedéstől sem mentes pörpatvar a megyei közgyűlés elnökének, Németh Zoltánnak Vasárnapi Facebook-posztjával kezdődött, ami annál meglepőbb, mert korábban ő vezette az önkormányzati társulást: „Magyarország legjobban finanszírozott közszolgáltatója (GYHG Kft.) és az egykoron szakmai alapon működő Győr Nagytérségi Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulási Tanács mára olyan szinten tönkretette a hulladékgazdálkodási rendszert, hogy alapszinten sem képes megfelelni a kor követelményeinek. A sok vitatható mértékű kiadás nemhogy eredményt nem hozott, de inkább visszafejlődés tapasztalható. Ugyanakkor látható, hogy pár ember hirtelen gazdagodni kezdett. Remélem, a rendőrség alapos munkát végez.” A vitába bekapcsolódott Dézsi Csaba András győri polgármester, megtalálta a hulladékügy Borsi Róbertet (Fidesz) és a Jenei Ferencet, továbbá Jancsó Zitát és Alföldy Alexandert, az országos politika szempontjából kevéssé ismert arcokat. Akinek ideje és főleg türelme van, elolvashatja a teljes szóváltást itt: