Elefántok halálát okozza a műanyaghulladék Srí Lankán, hívják fel a figyelmet helyi állatvédők és állatorvosok, jelentette az Origó. Az elmúlt nyolc évben az Ampara kerületi Pallakkadu faluban, Colombótól 210 kilométerre mintegy húsz elefánt halálát okozta, hogy műanyagszemetet evett. Mivel természetes élőhelyeik egyre szűkülnek, sok állat közelíti meg a településeket élelem után kutatva..A műanyagok azonban nemcsak amiatt veszélyesek, mert emészthetetlenek, hanem azért is, mert éles darabkáik megsértik az emésztőrendszerüket. Az országban 54 hulladéklerakó található a vadonélő állatok számára fenntartott területeken, ahol körülblül 300 elefánt él.
https://www.origo.hu/nagyvilag/20220114-sri-lanka-elefant-pusztulas-muanyag-hulladek.html