Magyarországon több mint 10 ezer tonna fólia-hulladék képződik évente, amelynek gyűjtése és hasznosítása megoldatlan probléma volt eddig – mondta el az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára, Farkas Sándor.a Derekegyházán létesült feldolgozó tegnapi átadásán. (Forrás: Élő bolygónk mai szám, szerkesztőségi cikk.) A kormány 280 millió forint támogatást nyújtott a mezőgazdasági fóliahulladékok gyűjtési rendszerének kiépítéséhez. Az összegyűjtött hulladék feldolgozására létesült technológia magyar szabadalom, már működik is néhány feldolgozó, de továbbiak létesítésére is nagy szükség van – mondta az államtitkár. A fóliahulladék feldolgozásával, újrahasznosítással új érték keletkezik – hívta fel a figyelmet.

Az Agrárszektor Magazinban Nagy Lajos, a mezőgazdasági műanyaghulladék feldolgozását lehetővé tévő cég ügyvezetője is nyilatkozott. Elmondta, hogy 100 db speciális gyűjtőkonténert helyeznek ki az egész országban, A most kiépülő rendszer elsősorban a lakosságot, a kisebb mezőgazdasági vállalkozásokat célozza, a végeredmény az egész ország, valamennyiünk hasznára válik – fogalmazott.