A zenei és művészeti fesztiválok között az egyik legnagyobb a Rio de Janeiro-i, melyen tízmillióan is megfordulnak. A Sziget is elérte az 500 ezer feletti résztvevőt. Növekedett a fogyasztás és a szeméttermelés is. A fesztiválokon keletkező szemét 60 százaléka újrahasznosítható lenne, ám ezért a szervezőknek és résztvevőknek is tenniük kell. A Don’t waste it szerkesztőségi cikkében, mai számában összegzi, hogy mit tehetünk a, ha nem is zöld, de legalább halványzöld programért, szórakozásért.