A hulladékkoncessziós kormányelképzelések tavalyelőtti közzététele, a lehetőség megpályáztatása, a nyertes idén nyári kihirdetése és az azóta zajló előkészületek dacára máig nem egyértelmű, hogy az új rendszer kiterjed-e a lakossági fémhulladékra. A Mol a közszolgáltatáson kívüli, úgynevezett intézményi szereplőknek szóló alvállalkozói pályázatot az építési-bontási hulladékok feldolgozására is kiírta, miközben arra egyes vélemények szerint a cég koncessziós megbízása nem terjed ki. A Népszava egy forrása úgy fogalmazott, hogy a vita lényegében az építési-bontási hulladékokhoz sorolt lakossági fémleadásokról szól. Bár a Mol intézményi alvállalkozókra vonatkozó kiírása titkos, egyes vélemények szerint az az érintett, eddig jellemzően értékes hulladékok feldolgozását végző cégek számára igen előnytelen.
– A Mol a jogszabályok szerint jár el – válaszolták az olajcsoportnál a napilap ama kérdésére, hogy a keretek tisztázása érdekében tervezik-e a hulladékos alvállalkozói kiírás felülvizsgálatát.
A koncesszor és az érintett cégek vitája a sajtó nyilvánossága előtt zajlik, arról meghatározó hazai sajtótermékek és a zöld magazin, a Greenfo is részletesen beszámolt.
