Idén novemberben lesz tíz éve annak, hogy elkezdett hulladékot hordani a Pécshez tartozó Vasas határába egy bontással foglalkozó hirdi vállalkozás. Néhány év leforgása alatt 100 ezer tonnányi szemetet, törmeléket vittek a 6-os útról északra, a településrész határába, többek között a 400 ágyas klinika és a Megyeri úti szennyvíztelep bontásáról is szállítottak a földekre. Eleinte a vállalkozó még azt állította, hogy csak átmeneti deponálásról van szó, de kiderült, hogy nem is rendelkezett a környezetvédelmi hatóság által kiadott hulladékgazdálkodási engedéllyel és a telephelyen nem is tárolhatta volna a törmeléket. Most a Baranya Megyei Kormányhivatal lépett, és a Tisztítsuk meg az országot! program keretében, kormányzati forrásból felszámolja a hulladékhegyet. Az eseményekről ma reggel tudósító BAMA illetve Új Dunántúli Napló (szerző: Bóka Máté) azt is megemlíti, hogy a munkálatokat a Biokom Nkft. alvállalkozója végzi. A kép azonban, amelyet a szerkesztőség a BAMA cikkhez mellékelt, nyilvánvalóan nem a helyzsínen készült.

