Feljelentést tesz Hadházy Ákos Palkovics László volt technológiai és ipari miniszter néhány nappal korábbi, a Mol sajátos kormányzati beágyazottságára rávilágító, nyilvános beszéde miatt – tette közzé Facebook-oldalán a parlamenti képviselő. Amint a Népszava megírta, a Mathias Corvinus Collegium október végi konferenciáján a tárca akkor még teljes jogú vezetője közzétette, hogy a minisztériumot a Mol egy 30 éves üzlet ötletével kereste meg. Palkovics szerint az Orbán-kormány elfogadta az olajcsoport felvetését, és a hazai hulladékgazdálkodás egészét 35 éves koncesszióba adta. A pályázatot a Mol nyerte meg. A lapnak az üggyel kapcsolatos megkeresésére a TIM és a Mol nem reagált.