Új megoldással kísérletezik a varjak szemetelése ellen a Főkert és a budapesti közszolgáltató, a Főkefe. A dolmányos varjak, csókák, szarkák a fedetlen hulladékgyűjtőkből kurkásszák ki az ételmaradékokat, majd dolguk végeztével továbbrepülnek. A szemét viszont az utcán, a kukák mellett marad.

Az FKF és a Főkert a helyzet kezelésére megalkotta a tökéletes fedőt. Húsz kukára szereltek fel fedeleket, amik közül az egyik teljesen teljesen teli, a másikon pedig van egy nyílás, ahol a kisebb szemetet a fedél felhajtása nélkül is be lehet dobni. A varjak szemetelése Pécsett is ismerős probléma, a fővárosi megoldásról több sajtótermék, így az általunk szemlézett hvg is beszámolt teegnap.