A fenti címmel az NLC magazine közöl elég részletes írást, a Főkefe közleményéra hivatkozva. Nincs szó tehát országos körképről, mindössze annak az 5-600 ezer fának a sorsáról tudhatunk meg többet, amelyek az ünnepek után Budapesten kerülnek utcára. A fákat egyébként távhő előállítására használják föl.