Szerbiában évente 12 millió tonna hulladék keletkezik, ebből 10 milliót nem kezelnek megfelelő módon, vagy egyáltalán nem is kezelik – jelentette ki a Vajdasági Gazdasági Kamarában Igor Jezdimirović, a szerb Környezetvédelmi Mérnökök Egyesületének elnöke egy hétvégi tanácskozáson. Nemanja Erceg tartományi területrendezési és környezetvédelmi titkár reményének adott hangot, hogy a jövőben egész Vajdaságot megfelelő hulladékgazdálkodási rendszerekkel fedik le, s ezáltal egészségesebb környezetet hoznak létre.
– A titkárság számára prioritás, hogy megszűnjenek a nem megfelelő községi szeméttelepek is – hangsúlyozta. Az eseményről a Magyar Szó tudósított (szerző: DN).