A cigarettacsikkből, ha az utcán vagy a csatornában végzi, veszélyes méreganyagok, egyebek mellett kátrány, arzén ls nikotin oldódik ki. Kell-e mondani, hogy ez milyen káros a környezetre? Az Origo.hu tudomány rovata tegnap esti kiadásában kifejezetten arra szólít föl, hogy soha ne dobjuk el a csikkeket! Annál is inkább ne, mert az lényegében műanyag, és ideális körülmények között is évtizedekbe telik, mire lebomlik. Spanyolországban egy friss törvény gondoskodik arról, hogy az önkormányzatok akár be is tilthatják a dohányzást a tengerpartokon. Koppenhágában a helyi önkormányzat formatervezett zsebhamutartókkal hívja fel a figyelmet a problémára. San Franciscoban száz speciális, cigarettaalakú hamutartót helyeztek el a közterületeken.
A KSH ADATAI SZERINT MAGYARORSZÁGON A LAKOSSÁG TÖBB MINT NEGYEDE, 27 SZÁZALÉKA DOHÁNYZIK.