A hulladékgazdálkodás terén alig vagy egyáltalán nem történt előrelépés Magyarországon, írta meg az Európai Bizottság a környezetvédelmi politikák végrehajtásának felülvizsgálatáról szóló jelentésében. Minden tagországról készült külön orszgájelentés (a hazai anyag több formátumban hozzáférhető, magyar nyelven is). A növekvő tendenciát követően a települési hulladékképződés 2020-ban kismértékben csökkent, de ezzel egyidejűleg csökkent az újrafeldolgozási arány is. Magyarország továbbra is elmarad az uniós átlagtól, és több erőfeszítésre van szükség a 2020 utáni uniós célok eléréséhez – emelték ki.
A jelentés elemzésével tegnapi kiadásában foglalkozott a Don’t waste it. Érdekesség, hogy a hazai hulladékmagazinon kívül a sajtó ingerküszöbét az egyébként igen érdekes, áttekintő anyag nem lépte át.