A csomagolási hulladék jelenleg a települési szilárd összhulladék 36 százalékát teszi ki átlagosan az Európai Unióban. A felmérések szerint egy uniós állampolgár egy évben átlagosan 180 kilogramm csomagolási hulladékot termel, és intézkedések hiányában ez a mennyiség az előrejelzések szerint 2030-ra 215-re nő. Egy szerdán közzétett jogszabályjavaslatok szerint a vállalatoknak termékeik bizonyos százalékát újrahasznosítható csomagolásban kell árusítaniuk, például a kiszállításra, elvitelre szánt ételeket, italokat és egyéb, online értékesített árukat. Emellett szabványosítani fogják a csomagolási kiszereléseket, és a csomagolásokon feltüntetik, ha az újra felhasználható. Az EB jogszabály-javaslata (amelyről a Dél-Kom Sajtófigyelő korábban már közölt előzetest) több hazai napilap tegnap esti vagy ma reggeli kiadsában is visszaköszön. Az egyik legbőségesebb összefoglalót a Magyar Hírlap esti kiadásából ajánljuk. Az Index újdondásza, -VCSV- (aka: Varga Csenge Virág) elesősorban a műanyaghulladék-csökknetési szándékot olvassa ki a jogszabály-tervezetből. Azt írja: a testület a kötelező betétdíjas rendszerek kialakítását szorgalmazza a műanyag palackokra és az alumínium italdobozokra vonatkozóan, és követelményeket vezetne be azok komposztálhatóságával és újrafeldolgozhatóságával kapcsolatban.