2019-ben 53,6 millió tonna e-hulladék keletkezett a Földön, ami az öt évvel korábbinál 21 százalékkal több – egyebek mellett ezek a drámai adatok is kiolvashatók Somogyi Orsolya cikkéből, amely a Magyar Nemzet ma reggeli lapszámában látott napvilágot. Az elektromos alkatrészek többsége nehézfémet – higanyt, ólmot, krómot – és halogénezett anyagokat tartalmaz. Az e-hulladékok közül a veszélyesnek minősülők kimagasló kockázatot jelentenek a természetre és az egészségünkre a bennük található káros és mérgező vegyi anyagok miatt. A még ép, vagyis összeszerelt elektronikai hulladék egy részét, így az elektronikai cikkeket, illetve a kiégett izzókat és a lemerült elemeket számos áruház is fogadja. Emellett leadhatjuk a használaton kívülivé vált termékeket a hulladékudvarokban is – rögzíti a tényt az átfogó képet adó írás.
https://magyarnemzet.hu/gazdasag/2022/02/erdemes-visszavinni-az-e-hulladekot
Érdekes egybeesés, hogy az elektronikai hulladékokról ugyancsak bő összefoglalót tett közzé a mögöttünk hagyott hétvégén a dm.hu.
https://www.dm.hu/services/szolgaltatasok-az-uzletekben/e-hulladek-visszavetele-1333286