Meghaladja a 800-at azon romániai cégek száma, melyek rendelkeznek az újrahasznosításnak a technológiai folyamataikba való beépítését lehetővé tevő engedéllyel. A vállalatok ezen engedély birtokában gyűjthetnek valamilyen hulladékot, s nyerhetnek ki abból alapanyagot. A legtöbb, reciklálással foglalkozó cég Hunyadban működik, a számuk 142. A dél-erdélyi megyében fa, alumínium, műanyag, papír, üveg, pillepalack, étolaj, gumiabroncs és akkumulátor újrahasznosításával is foglalkoznak. A megyék között hatalmas különbségek vannak az újrahasznosítás iránti érdeklődés tekintetében, ami Erdélyben nagyobb, mint a Regátban. A Kárpátokon belüli megyékben 501 reciklálási engedélyt bocsátottak ki. A már említett megyéken kívül Máramarosban (39), Marosban (27), Szebenben (22), Kolozsban (21) és Beszterce-Naszódban (21) van viszonylag sok, újrahasznosítással foglalkozó vállalkozás. Hargitában 5 cég foglalkozik forgács és fa újrahasznosításával, Háromszéken pedig 4 reciklál polietilént és polisztirént. A Maszol.ro portál erről szóló összefoglalójának szerzője ZF.