A MOL koncessziós szerződése az építési törmelékek és hulladékok begyűjtését nem foglalja magába, ezért lehet külön is érdekes az a Románioából származó hír, amely szerint építkezési és nagyméretű hulladékok gyűjtőhálózatát építik ki az országban. A környezetvédelmi tárca a helyi önkormányzatok támogatása érdekében 83,7 millió eurót különített el önkéntes alapon működő integrált szelektív gyűjtőközpontok építésére – jelentette be Tánczos Barna román környezetvédelmi, vízügyi és erdőgazdálkodási miniszter..A bejelentésről és a részletekről Maszol.ro portál közöl részleteket.