A McDonald’s újrafelhasználható csomagolásáról készült fotók a múlt héten terjedtek el, és a közösségi média felhasználói imádják a retro dizájnt. A csomagolás a McDonald’s közlése szerint része egy kísérletnek, ami néhány francia és más európai gyorsétteremben zajlik. A kísérlet ugyanakkor része a kampánynak, amellyel a nagy hulladékkibocsátók igyekeznek megfelelni az Európai Bizottság új, hulladékcsökkentési alapelveinek. Az újrahasználható és újrahasznosítható csomagolásokra vonatkozó új jogszabályok együttesen azt jelentik, hogy a tagállamoknak 2040-re a 2018-as szinthez képest fejenként 15 százalékkal kellene csökkenteniük a hulladék mennyiségét. A javaslatban szereplő összes intézkedés alkalmazása az EU szerint az évtized végére 23 millió tonnával csökkentené a csomagolásból származó üvegházhatású gázok kibocsátását. Minderről a piacelemző hazai magazin, az NRGReport számolt be tegnap hajnalban (szerző: Dévényi Dalma). A cikkhez kapcsolódó hír, hogy a McDonald’s újrafelhasználható csomagolását a jövő jeleként üdvözölte Twitter-bejegyzésében Emmanuel Macron francia elnök is. Ezt az Euronews vette észre (szerző: Rosie Frost)..
