Országos sajtóügy lett a Magyar Kétfarkú Kutyapárt passzivistái által fölállított Ágoston téri buszváró ügyéből. Pontosabban abból, hogy a városveztés a Biokommal eltávolíttatta a várót.

A lépésre reagálva a párt közleményt tett közzé, amelyet teljes terjedelméban közöl jónéhány napilap tegnapi kiadása, így a Telex is. Mint hangsúlyozzák, több helyszínen (Szombathely, Hódmezővásárhely, Orfű, Budapest stb.) helyeztek már el országszerte megfelelő műszaki állapotú buszmegállót, és újítottak fel meglévőket, és eddig Felcsúton kívül csak Pécsen nem látta azt jó szívvel a lakossági igény ellenére a városvezetés.
https://telex.hu/belfold/2022/01/22/a-pecsi-onkormanyzat-nem-uzenget-tovabb-elszallittatta-a-ketfarkuak-szines-buszmegallojat
Szombatra Pécset is beborította a hó, de az önkormányzat városüzemeltetési társasága, a Biokom nem azt takarította el az Ágoston téren, hanem azt a buszvárót, amit a Magyar Kétfarkú Kutya Párt aktivistái még decemberben húztak fel – így a Hírklikk.
https://hirklikk.hu/kozelet/eltavolitottak-az-mkkp-altal-epitett-pecsi-buszvarot/392748/
A Szabad Pécs Babos Attila tollából különösen hosszú helyzetelemzést adott.
https://szabadpecs.hu/2022/01/kutyaidoben-szombaton-delelott-szallitotta-el-a-biokom-az-agoston-terrol-a-ketfarkus-buszvarot/?fbclid=IwAR10EmLQXiLHGQKVGam8boauPodxe9U5b5GgvsWQE92KD86FoDJhhB2on68
A tárgyban a hvg tudósítását érdemes talán elolvasni még.
https://hvg.hu/itthon/20220123_Elszallitottak_a_pecsi_kutyapartos_buszvarot