A Magyar Nemzet tegnap délutáni nemzetközi sajtószemléje, a Lapozó adta hírül, hogy az Örök Várost beborítja a hulladék. A helyzet a turistatömegek által látogatott történelmi belvárost is érinti, a híres emlékművek szomszédságában is szeméthegyek éktelenkednek az utcán. A hulladékkrízis oka, hogy a város 2013-ban bezárta legnagyobb hulladéklerakodóját, a Malagrottát. A súlyos gondok ellenére a fővárosiak horribilis összegeket fizetnek a szállításért, éves 394 eurót (nagyjából 175 ezer forintot). A hír forrása egyébként az olasz sajtóügynökség, az Agenzia Italia minapi cikke.