Vezető hír a hazai sajtóban: megkezdődött a zöldhulladékok szervezett szállítása Szegeden. Első alkalommal Sziksóson és Subasa városrészben szállították el a gyűjtésre szolgáló barna kukát. A gyakoriság kétheti lesz. A megvalósítás uniós pályázati pénzek bevonásával vált lehetségessé, az önkormányzat 300 millió forintból majdnem 27 ezer kukát osztott ki a Tisza-partiaknak. Mihálik Edvin, Zöld Város programért felelős tanácsnok a Szeged.hu érdeklődésére (szerző: Vass Imre) elmondta: a cél az, hogy évente kétezer tonna zöld hulladékot gyűjtsenek össze, amit komposztálás után a város zöld területeinek ápolásához, gondozásához használnak fel. Korábban félreértés volt, hogy csak kertes házak kaphatnak ilyen, 120 literes kukát, kertkapcsolatos társasházak nem. Mint a Szegedi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft.-től a Délmagyar (szerző: Süki Zoltán) megtudta, nem csak a magánházak kaphatnak ilyen edényzetet, hanem a kisebb társasházak is.
