A MediaWorks valamennyi napilapja, így az Új Dúnántúli Napló illetve a BAMA is egyencikkben számol be róla, hogy elkezdődött az országos hulladékgyűjtő akció. Az akciót a kormány kezdeményezte, és Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára nyitotta meg tegnap. A tárca helyettes vezetője közleményt is kiadott az alkalomból, amelyben hangsúlyozta, hogy a TeSzedd! a környezettudatos gondolkodást, a lakossági szelektív hulladékgyűjtés elterjedésének erősítését, és az erre irányuló széles körű társadalmi szemléletformálást is népszerűsíti.
https://www.bama.hu/egyperces/2022/05/elkezdodott-a-teszedd-orszagos-hulladekgyujto-akcio

https://www.szon.hu/egyperces/2022/05/elkezdodott-a-teszedd-orszagos-hulladekgyujto-akcio
A napilapok rendre tartalmaznak egy, a szelektalok.hu-ra mutató linket is. Utóbbi felület Önkéntesen a tiszta Magyarországért címet adta összefoglalójának, bár a részvétel távolról sem mindenhol önkéntes. A Magyar Közút például valamennyi irodai dolgozójának is előírta a részvételt.

A hírt egyébként valamennyi kormánypárti sajtótermék vezető helyen hozta, így például a központi világgazdaság,
https://www.vg.hu/kozelet/2022/05/elkezdodott-az-idei-teszedd-orszagos-hulladekgyujto-akcio
az Index (szerző: -KM-)
https://index.hu/gazdasag/2022/05/02/te-szedd-termeszetvedelem-hulladekgyujtes-onkentesseg_itm/
vagy a kisvárosi infoPápa is.