Országos sajtóvisszhangot kapott egy tiasznánai férfi esete, aki 40 tonnányi veszélyes hulladékot vitetett egyes források szerint Eger külterületére. Kátrányos lemezt, aszfaltot, olajos kannákat, festékes flakonokat, hajtógázas flakonokat és hullámpalákat talált a hatóság a sajátos gyűjteményben. Mint kiderült, a harmincéves, többszörösen büntetett előéletű vádlott 3,5 millió forint értékű szerződést kötött egy céggel. Ebben vállalta: hogy kitakarítja a vállalkozás egri telephelyét. A veszélyes hulladékot a férfi a település külterületére, egy beépítetlen területre vitette. A Magyar Nemzet idézi a Heves megyei főügyészség sajtószóvivőjét,.Konkoly Thege Lászlót, aki elmondta, hogy az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását kérte a bíróságtól. Az Egri ügyek pontosítja a hírt, és megírja, hogy a saját falujával szúrt ki a tiszanánai gazember, ugyanis nem Eger, hanem Tiszanána külterületén borította le a hulladékot. Azt a település önkormányzata szállíttatta el, és ártalmatlaníttatta végül. Az ügyészség a helyi lap szerint indítványozta a vagyonelkobzást, valamint kötelezte a férfit a tetemes bűnügyi költség megfizetésére. A hasonló bűncselekményeket a törvény egytől öt évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni. Az Egri Hírek néhány további részletet és fényképet is közölt az eset helyszínéről.