A paksi önkormányzatot bevonták a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. által koordinált Elektromos Hulladékszállító Mintaprojektbe – jelezte Szabó Péter polgármester. A mintaprojekt három különböző helyszínen – a másik kettő számunkra ismeretlen – valósul meg, helyszínenként tervezetten három-három elektromos hajtáslánccal felszerelt szállítójárművel. A kocsikat uniós nyílt eljárásban szerzik be. Az eljárás a tervek szerint márciusban zárul, az új autók akkor jelenhetnek majd meg Paks utcáin. A tervezett beruházásról a TEOL közölt tegnapi kiadásában összefoglalót (szerző: Ábrahám-Gazsó Rita).