Természetesen szervezett üzemlátogatásról van szó, amelynek keretében a Semmelweis Egyetem munkatársai betekintést nyerhettek a Fővárosi Hulladékhasznosító Műnél a folyamatba: hogyan nyernek hő- és villamosenergiát Budapest kommunális hulladékából? A vendégek látogatást tettek a Szemléletformáló és Újrahasználati Központban is. A létesítmény kettős funkciót lát el, egyrészt mint lakossági hulladékudvar működik, másrészt edukációs szerepe van. A létesítményben díjmentesen leadhatók az olyan feleslegessé vált, megunt használati tárgyak is, amik más számára értéket képviselhetnek. Az ide kerülő tárgyak csekély tárolási-raktározási díj megfizetése fejében el is vihetők. Komplett, jó állapotú szekrénysorokat, ülőgarnitúrákat is rejt a csarnok, a könyvek között pedig mindenki találhat érdeklődési körének megfelelő darabot. Az egyetem honlapján számolt be bőséges terjedelemben dolgozóinak a hulladékhasznosítóban tett látogatásáról.