A hazai autópályákon kihelyezett kukák mellé rengetegszer raknak bútorokat, háztartási hulladékokat, elektronikai eszközöket és veszélyes hulladékokat is – írja Salamon Rebeka Magyar utak és a szemetelés tetőfoka című, tegnap este megjelent cikkében, a BioVáros környezet- és állatbarát magazin hasábjain. A folyamatos begyűjtés hatalmas költségekkel jár. Évente 1,5 milliárd forintos kárt okozunk azzal, hogy az autópályákon és mentükön elszórjuk szemetünket. Körülbelül egy megyeszékhely kommunális hulladékát hagyjuk gondatlanul magunk mögött.