Hetven százalékban nem olyasmi került a konténerekbe, ami azokba való – ez az oka annak, hogy megszüntetik az összes szelektívhulladék-gyűjtő szigetet Zircen, adta hírül a VEOL. A szigeteken és körülöttük áldatlan állapototk alakultak ki..A kartonpapíroknak szánt kukában festékesdobozokat, hungarocellt, nagy mennyiségben veszélyes anyagokat talált az újságíró, Rimányi Zita is, amikor a helyszínen járt.
Sehol máshol nem ennyire rossz a helyzet e téren – jegyezte meg a cikkben Czaun János, a Veszprémi Hulladékgazdálkodási Közszolgáltató Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Nem megfelelően használták a városban a szigeteket, illegális szemétlerakókat teremtettek a központban több helyen, rendetlen, szemetes halmokat. A szigeteket tehát november 30-ával megszüntetik, de az addig hátra lévő időben a társasházak, ha igénylik, kaphatnak szelektív gyűjtőedényeket. Az már rajtuk múlik, hogyan oldják meg, hogy az új szelektívekbe tényleg az kerüljön, ami abba való.
