A Nemzetközi Távközlési Szervezet szoros figyelemmel kíséri az e-hulladék mennyiségét és kezelését. Legutóbbi globális jelentése szerint tavaly Európában egy ember több mint 16 kilogramm elektronikus hulladékot termelt. Az EU által összeállított adatok azt mutatják, hogy a legtöbb tagállam nem éri el a 65 százalékos begyűjtési arányt. A Waste Electrical and Electronic Equipment Forum nemzetközi nonprofit szervezet szerint az Európai Unió egy-egy háztartásában átlagosan 74 elektronikai cikk található, ezek közül 17 hever használatlanul a fiókokban és a szekrényekben. Többségében kisméretű használati tárgyakról van szó, mint például a fejhallgató, a külső merevlemez vagy egy okostelefon, esetleg egy sima kábel. Az újrahasznosításra nem kerülő e-hulladékot vagy az otthonunkban tároljuk, vagy a kukába dobjuk, hogy aztán elássuk vagy elégessük. Mivel az e-hulladék gyakran tartalmaz mérgező anyagokat, ez egyszerre vet fel környezeti és közegészségügyi problémákat. Az elektronikai eszközök tele vannak olyan értékes nyersanyagokkal, mint például a réz és a kobalt, aminek sokkal többet kéne tenni az újrafelhasználásáért. A kérdéskörről bőséges összefoglalót hoz most a Euronews, Oceane Duboust tollából.
