Az Egyesült Arab Emirségek legnépesebb városa, Dubai is rendkívül szigorú eszközökkel veszi föl a harcot a műanyagok ellen. A bejelentésről tegnapi számában számol be (a Washington Post nyomán) a Don’t waste it. Az egyébként laza környezetvédelmi előírásairól (is) ismert város azért döntött most a szigorítás mellett, mert (nem részletezett módon) rengeteg teve és teknős pusztult el az utóbbi időben a műanyagok miatt. Egyelőre adót vetnek ki a sejkségben használt műanyag szatyrokra, két éven belül pedig teljesen betiltják azokat.