Igazi időutazásban volt részük azoknak az önkénteseknek, akik a mögöttünk hagyott hétvégén gyűjtötték a szanaszét szórt hulladékot a Pál-völgyi barlang körzetében. Az NLC magazin szerkesztőségi cikkben foglalta össze tagnapi számában a tapasztaltakat. Hulladék-régiségek kerültek elő, így a 3 forint 10 filléres tej zacskója, egy régi szódásszifon, egy magnókazetta, egy Centrum kisrádió és a hozzávaló laposelem, egy 1987 szilveszterén lejárt, de bontatlan tőkehalmájkonzerv és egy nyelvnyújtogatós kutyuspersely. A kidobott szemét tehát, nem először tapasztaljuk, akár évtizedeken keresztül is ott marad a környezetben.

https://nlc.hu/trend/20220307/szemetszedes-pal-volgyi-barlang-oris-gergely/
Az Élő Bolygónk Online Szemle ugyancsak beszámol mai számában a történésekről.