Amint a címben is szerepel: digitális hulladékgyűjtő szigetek kialakítására pályázhatnak a városok Romániában. 13 700 gyűjtőpont épülhet a városok társasházas lakónegyedeiben, ahol a lakosság külön tárolókba dobhatja be a biológiailag lebomló, a papír-, a műanyag-, az üveg- és a fémhulladékot. Hasonlóan a firenzei szisztémához, minden háztartás elektronikus kártyát kap, ez nyitja a hulladéktárolót, ez alapján rögzítik, hogy ki mennyi hulladékot dobott be, s ennek függvényében kapnak a lakók kedvezmény a hulladékszállítási díjból – jelentette a Maszol.