Pécsett az első hulladékgyűjtő szigeteket 1997-ben, vagyis negyedszázada helyezték ki. Az évforduló alkalomából közölt terjedelmesebb írást Zsigmond József tollából tegnapi számában a BAMA. A szerző olvasói levelekre hivatkozik, amelyekben az előfizetők kérték: a szerkesztő kísérje figyelemmel a hulladdék további sorsát.

A beszállított szelektív hulladék mintegy 30-40 százaléka hasznosíthatatlan, közölte a szerzővel tapasztalatait a Dél-Kom Nonprofit Kft. sajtóosztálya. A cikk értékes információkat ad a szelektíven gyűjthető hulldékokról a Ne dobjunk bele mindent a kék kukába alcím alatt.