Felfigyelt a környezetvédelem fontosságára a BAMA, a Baranya megyei hírmagazin. Czine Vanessza ad cikkében “néhány tippet, amivel a pécsiek, baranyaiak is óvhatják a környezetet”. A rendkívül egyszerű nyelvi világgal összetákolt írás kárhoztatja az eldobott csikkeket. Innen talán érdemes idéznünk: “De ide tartozik az eldobott zsebkendő a bokroknál, az illegális szemétlerakatok, a vízbe dobált különböző tárgyak, amelyek rontják a természetes vizek minőségét.” Még egy idézet a cikkből: “az egyik legfőbb környezetrombolónk a műanyag-felhasználás és az abból termelt szemét mennyiség.”
Nem érdemes elolvasni, de itt lehet: