Győrből és Dunaksziből érkeztek olyan hírek, amelyek az illegális hulladéklerakók felszámolásáélrt küzdő civilek törekvéseiről szólnak. Győrben az országos Szedett Szemét csoport lendült ismét akcióba. A közeljövőben üzembe helyezik ugyanis a Mosoni-Duna vízszintjét szabályozó műtárgyat, emiatt tartósan megemelkedik a vízszint. A mostani, alacsony vízállás mellett elérhető hulladék ekkor örökre víz alá kerül.
– Tisztítsuk meg együtt a folyópartjainkat amíg könnyen megtehetjük ezt! – szólított föl a Pintér Bence által jegyzett, az Úgytudjuk.hu oldalon megjelent előzetesben Kósa Roland, a Szedett Szemét egyik szervezője.
https://ugytudjuk.hu/cikk/2022-02-15_iden-is-szemetszedesi-kampanyt-indit-gyorben-a-szedett-szemet
Speciális lakossági hulladékgyűjtő pont nyílt négy hónappal ezelőtt Dunakesziben. Az üzemeltetés első tapasztalatait osztotta most meg a Dunakeszi Post-tal a működtető, a Dunakeszi Közüzemi Nonprofit Kft. A civil kezdeményezésre létrejött Öko-udvarról szóló írást ide kattintva nyithatják meg:
https://dunakeszipost.hu/7-tonna-szemet-amely-mar-nem-nyomja-a-dunakesziek-lelket/