Magyarországon is célkeresztbe kerülhetnek a környezetbarátnak álcázott, „zöldremosó” vállalatok, írta meg a hét végén a Dont’t waste it. A hazai hulladékmagazin arról tudósított, hogy Hollandiában újabb cégek kerültek ebből a szempontból górcső aál, és többen megbuktak.
– Az európai versenyhatóságok egyre nagyobb figyelemmel fordulnak a vállalkozások fenntarthatósági kijelentései felé. Hazánkban sincsen ez másként, a Gazdasági Versenyhivatal is aktuális és nagy jelentőséggel bíró témakörnek tekinti a fenntarthatósági és zöld állítások területét – hívta fel a lap figyelmét dr. Miks Anna, a Deloitte Legal Ügyvédi Iroda versenyjogi csoportjának vezetője.
A holland vizsgálat során derült fény arra, hogy a Decathlon és H&M anélkül használt bizonyos fenntarthatósági jelöléseket, hogy magyarázatot adott volna az ilyen jelzővel illetett termékek környezetre gyakorolt hatásáról. A francia sportkereskedés például azt a látszatott keltette, hogy valamennyi, általa használt pamut „fenntartható”, holott a vállalat az általa használt pamut csak bizonyos részét vásárolja a Better Cotton Initiative („BCI”) keretein belül.
A Don’t waste it olyan tanácsokkal látja el szerkesztőségi cikke végén olvasóit, amelykkel a vállalatok elkerülhetik a “zöldremosás” vádját.