Több országos sajtótermék mellett a HellóVidék számolt be a hétvégén a legbővebb terjedelemben Baráth Gábor kezdeményezéséről, amellyel a Duna-parti zátonyoknál felgyülemlett, irgalmatlan mennyiségű hulladék összegyűjtését kezdeményezte.
- Brutális mennyiségű szemét van a Mohács melletti dunai zátonyokon! Holnap folytatjuk a szinte reménytelen feladatot. Várjuk az önkéntes segítőket! Várjuk a média minden szereplőjét, számoljanak be az állapotokról, mert változásra van szükség!!! Szemétteleppé vált a legnagyobb folyónk melletti, élő, természetes környezet! – írta felhívásában a szobrászművész.
A két napos munka során a segítők csapata végül több száz zsáknyi hulladékot gyűjtött össze. A hulladék sorsáról egyetlen tudosítás sem számol be (fotó: Baráth Gábor).
