Elérte a 341 tonnát a szelektíven begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége tavaly Magyarorzágon – írta meg Koncsek Rita a Világgazdaság tegnap esti kiadásában. Egy évvel korábban 338 tonna lejárt szavatosságú vagy fel nem használt gyógyszert gyűjtöttek be.

2021-ben az elmúlt évhez képest egy százalékkal emelkedett a patikákban, benzinkutakon és a drogériák gyűjtőládáiban elhelyezett veszélyes hulladéknak számító gyógyszerek mennyisége. Ami azért is érdekes, mert az eladási statisztikák szerint a dobozszámban mért patikai gyógyszerforgalom tavaly kissé csökkent. A szakemberek ugyankkor hangsúlyozzák: a szelektíven begyűjtött mennyiség csak körülbelül mintegy harmada lehet annak, amit ténylegesen kidobunk. Tehát a lejárt vagy be nem szedett orvosságok több mint fele továbbra is vélhetően a települési szilárdhulladékban végzi. A hozzáértők ugyanakkor bizakodnak is: hamarosan felnő egy generáció, amelyiknek természetes lesz, hogy a fel nem használt gyógyszert nem a kommunális szemétbe kell dobni, hanem szelektíven kell gyűjteni.
A Világgazdaság írását ma reggel több napilap és a greendex is szemlézte.
https://greendex.hu/tobb-szaz-tonna-fel-nem-hasznalt-gyogyszer-landolt-a-zoldkukakban/