Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Brutális mennyiségű a hazai gyógyszerhulladék | Dél-kom Intranet


Elérte a 341 tonnát a szelektíven begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége tavaly Magyarorzágon – írta meg Koncsek Rita a Világgazdaság tegnap esti kiadásában. Egy évvel korábban 338 tonna lejárt szavatosságú vagy fel nem használt gyógyszert gyűjtöttek be.

2021-ben az elmúlt évhez képest egy százalékkal emelkedett a patikákban, benzinkutakon és a drogériák gyűjtőládáiban elhelyezett veszélyes hulladéknak számító gyógyszerek mennyisége. Ami azért is érdekes, mert az eladási statisztikák szerint a dobozszámban mért patikai gyógyszerforgalom tavaly kissé csökkent. A szakemberek ugyankkor hangsúlyozzák: a szelektíven begyűjtött mennyiség csak körülbelül mintegy harmada lehet annak, amit ténylegesen kidobunk. Tehát a lejárt vagy be nem szedett orvosságok több mint fele továbbra is vélhetően a települési szilárdhulladékban végzi. A hozzáértők ugyanakkor bizakodnak is: hamarosan felnő egy generáció, amelyiknek természetes lesz, hogy a fel nem használt gyógyszert nem a kommunális szemétbe kell dobni, hanem szelektíven kell gyűjteni.

https://www.vg.hu/vilaggazdasag-magyar-gazdasag/2022/03/tavaly-is-brutalis-mennyisegu-gyogyszer-landolt-a-zoldkukakban

A Világgazdaság írását ma reggel több napilap és a greendex is szemlézte.

https://greendex.hu/tobb-szaz-tonna-fel-nem-hasznalt-gyogyszer-landolt-a-zoldkukakban/