280 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújtott a kormány a fóliahulladék szakszerű gyűjtéséhez 2020-ban. A forrásoknak köszönhetően 100 darab speciális gyűjtőkonténert helyeznek ki a hulladék képződéséhez közeli területeken, így átfogó gyűjtési rendszer valósul meg Magyarországon. Nagy István agrárminiszter ilyen gyűjtőpontot adott át a mögöttünk hagyott vasárnapon, Kunszigeten. Az eseményről illetve a fóliahulladék-gyűjtő rendszer feljlődéséről a Don’t waste it közöl érszletes tudósítást mai számában.