Szokatlan tanácsokkal bíztat a Házipatika internetes oldal mai kiadásában Tóth Andrea, zero waste tanácsadó. Háztartását évek óta közel hulladék nélkül vezeti, tapasztalatairól honlapján és YouTube-csatornáján is részletesen beszámol. Annak, aki szeretne kevesebb hulladékot termelni, Andrea azt tanácsolja, kezdje egy úgynevezett “szemétvizsgálattal”. Ennek a legjobb módja, ha kiborítjuk egyheti, egyhavi szemetünket a konyha közepére, és megnézzük, mi van benne – sokkoló, de hatásos. Amikor látjuk a saját, sok esetben óriási szemétmennyiségünket, két irányba indulhatunk el. Az egyik, hogy bizonyos termékekből egész egyszerűen nem veszünk többet. A másik, hogy az adott fogyasztási cikkre – legyen az élelmiszer vagy bármi más – olyan alternatívákat keresünk, amiknek a használata kevesebb és/vagy környezetbarátabb csomagolóanyagot igényel, vagy egyáltalán nem szükséges hozzá csomagolóanyag.
A cikkben megszólal Antal Éva youtuber is, aki Vászonzsákoslány néven évek óta gyárt videós tartalmakat környezetvédelemről és low waste életmódról. Mint mondja, ők beltéren, a konyhában komposztálnak. A módszer segítségével a szemét nagy részét el lehet tüntetni.
https://www.hazipatika.com/eletmod/zold/cikkek/boritsuk_szemetunket_a_konyha_kozepere_sokkolo_de_hatasos/20220117145210