Mint ismeretes, az Európai Unió 2023 végéig minden tagállam számára kötelezővé tette a biohulladékok begyűjtését. Milánó jó gyakorlatáról bővebben a vonatkozó esettanulmányban lehet elolvasni. A tanulmány a rövid, angol nyelvű összefoglaló alatt magyar nyelven is letölthető, pdf-formátumban. Érdemes elolvasni! Emellett a humusz.hu most megjelent összefoglalójából is tájékozódhatunk. Néhány érdekesség: az új rendszerben három fő kategóriát (Kereskedelmi tevékenységek {étkezdék, bárok, éttermek}, háztartások, nyitott piacok), ezekhez pedig eltérő logisztikai alrendszereket hoztak létre: Az átválogatott élelmiszer-hulladék a montellói Anaerob Emésztőműbe kerül, amely biogázt és komposztot állít elő. 2011 és 2019 között az egy főre jutó összegyűjtött élelmiszer-hulladék éves mennyisége 28 kilogrammról 110 kilogrammra nőtt, utóbbi szám hatszorosa az uniós átlagnak. Évente 130000 tonna élelmiszer-hulladékból keletkezik biogáz illetve komposzt. A rendszer kiépítése gazdasági megtakarítás mellett nagyszerű környezetvédelmi eredményekkel járt.