Beszámolt az Országgyűlésnek a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) 2021. évi tevékenységéről, adta hírül jószerével valamennyi hazai napilap tegnap. A
Don’t waste it a hír kapcsán a jövőt illető találgatásokba is belebocsátkozott. Mint tudvalévő, a hulladékról szóló törvény 2021. tavaszi, a koncessziót bevezető módosításával 2023. július 1-től a MEKH hulladékgazdálkodási ellenőrzési és díjmegállapítási feladatai is jelentősen bővülnek. Többek között a hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenység ellátásával összefüggő díjakat a MEKH javaslatának figyelembe vételével állapítja meg a hulladékgazdálkodásért felelős miniszter rendelete. A Ht. szerint a koncesszor – ideértve a koncessziós társaságot és
a koncesszori alvállalkozókat is – indokolt költségeinek meghatározására és szabályozására vonatkozó alapelveket és keretszabályokat a MEKH elnöke rendeletben állapítja meg a tárgyévet megelőző év augusztus 15-ig – de első alkalommal a Ht.-nak az Országgyűlés előtt lévő
módosítása szerint 2022. október 15-ig. A Ht. fenti, aktuális módosítása szerint az indokolt költségek figyelembevételével készített díjjavaslatát a MEKH első alkalommal 2023. február 28. napjáig küldi meg a miniszter részére, a 47/A. § (1) bekezdésében meghatározott díjakat a miniszter első alkalommal 2023. április 30-ig állapítja meg.