Az Edinburgh utcáin található, bűzlő szemétkupacok veszélyeztetik a lakosság egészségét és biztonságát – figyelmeztetett szombaton a Skót Közegészségügyi Szolgálat (Public Health Scotland), miután a skót fővárosban immár kilencedik napja tart a köztisztaságiak sztrájkja. Az Egyesült Királyságban a növekvő élelmiszer- és energiaköltségek miatt egyre több a munkaügyi vita. A Demokrata beszámol róla, hogy A köztisztaságiak augusztus 18-án kezdtek sztrájkba, és augusztus 30-ig tervezik folytatni azt. Alant a vonatkozó, brit televíziós műsorrészlet látható.