Fiona Chong, a Hulli Egyetem munkatársa és kollégái új tanulmányukban az észak-csendes-óceáni szemétszigetet elemezve arra jutottak, hogy az emberi hulladék mellett a régió nagyon sok lebegő, úgynevezett neuszton organizmust is tartalmaz. A hírt az Élő bolygónk című online-szemle hozza ma reggeli kiadásában, de másutt is fölbukkan az, így például rövidhírben sokhelyütt, de a National Geographic a a Phys.org-on megjelent közleményre hivatkozva hosszabban kifejti, hogy a Sargasso-tengeren található, az észak-atlanti szemétszigetet is magába foglaló szubtrópusi körkörös áramlat tele van ilyen élőlényekkel.